Матеріально-технічне забезпечення закладу

Будівля навчального закладу є комунальною власністю Жашківської міської ради Черкаської області. Заклад розміщено у двох одноповерхових будівлях: начальний корпус та приміщення шкільної їдальні та навчальних майстернях, є господарські будівлі, надвірний туалет. На території закладу є автономна газова котельня. Загальна площа закладу становить 1970 м2. Рік забудови – 1957.

Основна будівля закладу знаходиться у задовільному технічному стані та придатна до подальшої експлуатації.

Зонування закладу відповідає «Державним санітарним правилам планування та забудови населених пунктів». Будівлі в цілому забезпечують належні умови для організації освітнього процесу, відпочинку учнів.

У навчальному закладі наявні Державні санітарні правила і норми улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.2.008-01) та інші нормативно- правові документи щодо порядку санітарно-гігієнічного утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Проектна потужність закладу: 350 учнів.

Освітлення закладу – змішане. Світловий коефіцієнт природного освітлення відповідає санітарним нормам. Під час навчального процесу дотримується лівобічне природне освітлення навчальних кабінетів. Питома потужність штучного освітлення відповідає нормативам. Санітарно-гігієнічні вимоги щодо штучного освітлення виконуються. З метою енергозбереження та покращення освітленості приміщень здійснено заміна вікон на металопластикові.

У навчальних кабінетах створені належні санітарно-гігієнічні умови для здійснення освітнього процесу. Дотримується режим провітрювання, проводиться вологе прибирання згідно з графіком. В достатній кількості є інвентар для прибирання приміщень, який промаркований та використовується за призначенням. У наявності миючі, дезінфікуючі засоби.

Котельня знаходиться у задовільному стані, наявні два газові котли, два циркуляційні насоси, новий електронний лічильник. У навчальних кабінетах підтримується температурний режим.

Заклад забезпечено холодною проточною водою (міський водогін). Забезпечено питний режим учнів (фільтрована вода). Гаряча вода подається завдяки бойлерам, встановленим в основній будівлі та в приміщенні харчоблоку. Заклад має внутрішній туалет (розділений окремо для хлопців та дівчат та працівників закладу), 2 умивальники та туалет надвірній. В закладі відсутня централізована каналізація, наявні  вигрібна ями.

У навчальному закладі відсутній спортивний зал, наявний пристосований спортивний зал з частини коридора.

Харчоблок обладнано необхідним технологічним і холодильним обладнанням згідно з санітарними нормами. Їдальня обладнана на 80 посадочних місць. Харчування учнів здійснюється за графіком.

Заклад забезпечена засобами пожежогасіння. Кількість вогнегасників –відповідає нормативним вимогам. Дерев’яні конструкції даху будівель не  оброблені вогнетривким розчином, відсутня пожежна сигналізація. Загальний стан системи енергозбереження задовільний. Електрощитові обладнані відповідно до вимог. Електропроводи розміщені всередині приміщення та зовні в справному стані.

Для реалізації освітнього процесу в закладі використовуються 4 навчальні кабінети для початкових класів, 7 навчальних  кабінетів для учнів 5-11 класів, кабінет інформатики, кабінет біології та хімії, методичний кабінет, кабінет соціально-психологічної служби, кабінет медичної сестри, шкільна бібліотека, навчальні майстерні для технічної праці. Кожен кабінет укомплектований навчальними меблями на 100%, хоча певна кількість їх потребує заміни. Всі комп’ютери в закладі підключені до мережі Internet.

У навчальному закладі проводиться цілеспрямована робота щодо покращення стану будівель та споруд.  Навчальні кабінети, коридори закладу обладнані сучасними стендами. Навчальні кабінети по можливості забезпечені методичними та технічними засобами навчання відповідно до вимог. В комп'ютерному класі учнями використовуються 6 ноутбуків та 20 планшетів, але  є потреба в придбанні ноутбуків у кабінет інформатики. Початкові класи НУШ забезпечені необхідним навчально-методичним приладдям на 70%. У шести класах є настінні телевізори, у 2 та 3 класах – ноутбуки. Для проведення освітніх заходів є мультимедійний проектор, радіомікрофони, музичні колонки.

Навчальний заклад розташований на самостійній земельній ділянці. Земельна ділянка поділена на зони: спортивний майданчик, дитячий майданчик, подвір’я, будівлі з їдальнею та навчальними майстернями, господарської ділянки, котельні та надвірного туалету. На території закладу є земельна ділянка, яка використовується на городину для потреб харчоблоку закладу. Подвір’я навчального закладу має задовільний стан: обладнані квітники, спортивні майданчики, є асфальтове покриття, частина з якого потребує ремонту,  Територія з усіх сторін має огорожу, яка потребує заміни.

Проблеми , що потребують вирішення:

1. Необхідно здійснювати поступове оновлення обладнання всіх навчальних кабінетів.

2. Потребує капітального ремонту приміщення навчальних майстерень, харчоблок закладу.

3. Потребує заміни частина асфальтного покриття подвір’я закладу.

4. Вирішення питання про спортивний зал та встановлення сучасного спортивного майданчика на території закладу.

5. Потребує оновлення тепломережа закладу

6. Потребує облаштування відмостка стін закладу.