Організація харчування

Меню нашої їдальні

Наша їдальня

Організація гарячого харчування в закладі

Для кожної людини, незалежно від її віку, їжа життєва необхідність. Ми їмо, щоб втамувати голод та набиратися фізичних сил, поповнити енерговитрати. Тому невід’ємною складовою у збереженні і зміцненні здоров’я учнів є правильне харчування, яке містить достатню кількість білків, жирів, вуглеводів та калорій.

Гаряче харчування в закладі організовано на виконання  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», розділу 10 «Організація харчування» Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01).

Відповідно до Програми «Шкільне харчування на 2018-2020 роки», затвердженої рішенням  Жашківської міської ради від 22.12.2017 № 3-5/VІІІ, безкоштовним харчуванням забезпечуються:

• учні із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів І-ІІІ групи, дітей – напівсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”;
  • дітей учасників АТО, дітей, батьки яких мобілізовані до Збройних Сил України, демобілізовані із них, батьки яких загинули під час несення військової служби в зоні проведення АТО;
  •  дітей, які не належать до вказаних вище категорій, але вкрай потребують безоплатного харчування на основі довідки органів місцевого самоврядування. Цільові програми

Щоденно в закладі харчується в середньому 140 учнів школи,з них 48 учнів пільгових категорій:

• 18 - учні з малозабезпечених сімей;
  • 13 – діти учасників АТО;
  • 4 – діти – інваліди;
  • 1 – дитина-сирота;
  • 1 - дитина під опікою;
  • 11 – діти-напівсироти.

Вартість обіду в закладі становить  в середньому 14 гривень (відповідно до рішення Виконавчого комітету Жашківської міської ради №285 від 28.12.2018 року).

Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування. У закладі режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчуються за таким графіком:

• на першій великій перерві, о 11.05 – обід для учнів 1-4 та 11 класів;
  • на другій великій перерві, о 12.10 – обід для учнів 5-10 класів.

Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх навчальних закладів.

Харчування учнів організовано на основі перспективного меню.

Перелік документів для організації безкоштовного харчування дітей пільгової категорії:

з малозабезпечених сімей:

1. Довідка про отримання допомоги малозабезпеченим сім'ям.

2. Заява від батьків.

дітям учасників антитерористичної операції (операції спільних дій):

1. Заява від батьків або осіб, які їх замінюють;
2.Довідка про безпосередню участь у антитерористичній операції; забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілостності України.