Інформація батькам. Як зробити так, щоб діти їли більше фруктів і овочів?

КОРИСТЬ І ШКОДА ОВОЧІВ, ЯКІ НАЙКОРИСНІШІ, ЯК ЗБЕРІГАТИ І ВЖИВАТИ

Ми всі знаємо, що фрукти та овочі - це вітаміни і суцільна користь, а ще це основа здорового харчування. Але часто на своїх консультаціях, семінарах та вебінарах про здорове харчування я чую від мам: «Моя дитина на дух не переносить овочі, а фрукти їсть лише зрідка». Але я не зустрічала жодної мами, яка б не хотіла, щоб її дитина була здорова. Зрозуміло, що насильно дитині ти нічого не запхнеш. Що ж робити? Як зробити здорове харчування для дітей невід'ємною частиною вашого життя?

Ми дамо 5 простих працюючих рад, перевірених на практиці.

Сила прикладу:

Якщо фрукти і овочі у вашому домі рідкісний гість, і самі ви їх не їсте, як мінімум дивно вимагати цього від дітей. Почніть з себе. З'їдайте як мінімум 2-3 фрукта в день. І прагнете, щоб в основні прийоми їжі (сніданок, обід і вечеря) половину вашої тарілки займали овочі. Якщо ви вже так харчуєтеся, переходьте до наступних пунктів.

Чи не узагальнюйте - уточнюйте!

Ваша дитина не їсть банан / яблуко / грушу, він виловлює овочі з супу, він не їсть складносурядні салати або салати в принципі? Але щось він любить? Може бути це чорниця / манго / апельсин, а може, свіжий огірок чи моркву?

Почніть з того, що любить ваша дитина. І обов'язково врахуйте форму і спосіб подачі. Найчастіше діти дійсно байдужі до салатів, їм часто не подобаються приготовані овочі, і вони не відчувають блаженного трепету перед смузі. Вони люблять просто почищені і порізані овочі і фрукти.

Зробіть фрукти і овочі доступними вашим дітям!

Якщо ви думаєте, що, зробивши закупівлю овочів і фруктів в магазині і забивши ними холодильник, ви забезпечили доступність, то повинна вас розчарувати. І чоловіки, і діти з'їдять в першу чергу те, що зручно, тобто лежить в доступності і вимагає найменших зусиль. Коли вони все це з'їдять, вони будуть відкривати холодильник і говорити, що їсти нічого. Тому що те, що потрібно помити, почистити або розігріти - це дуже складно . Якщо ми хочемо, щоб фрукти і овочі були з'їдені, то ми повинні їх помити, при необхідності почистити і викласти на стіл. А печиво і цукерки прибрати в шафу.

Ви самі не помітите, як між справою або грою діти будуть тягати зі столу овочі і фрукти. До основної трапези, нарізаючи собі салат, не забудьте дітям запропонувати окремо тарілку просто з нарізаними овочами (огірки, томати черрі, паприка, капуста, бруква, ріпа, морква).

Залучайте дітей до приготування їжі!

Є дуже прості страви, з якими впораються навіть дітки 4-5 років. А закидати фрукти і овочі в блендер для приготування того самого смузі зможе дитина будь-якого віку. Діти обожнюють, коли їм дозволяють зайнятися «дорослою» справою, вони із задоволенням потім їдять ці страви або як мінімум пробують.

По-перше, вони знають, з чого зроблено блюдо, по-друге, вони горді собою і з задоволенням наслідують дорослих. А яке задоволення ви отримаєте, коли ваша 6-7 зробить вам самостійно на сніданок смузі ... Це неймовірно. Причому діти часто не схильні до шаблонів, вони люблять експериментувати, і іноді це дає дуже цікаві результати .

Візьміть дитину з собою в магазин або на ринок!

Так Так Так! У мене самі звичайні діти і вони випрошують у магазині не зовсім фрукти, а то що в яскравих і барвистих упаковках. І найчастіше, коли нема часу, коли потрібно зробити велику закупівлю, я намагаюся спланувати похід в магазин без них.

Але іноді можна запланувати спокійний похід в магазин, коли у вас є час і ресурси, терпляче пояснювати і домовлятися з дитиною. Можна заздалегідь запропонувати йому гру, а можна навіть намалювати завдання (для діток молодшого віку) і відзначати виконане. Наприклад, потрібно вибрати 3 зелених овоча, 4 червоних фрукта, 2 помаранчевих і т.д. Можна взяти рецепт і записати список згідно з рецептом. Це захоплююче, це вчить самостійності, це розвиває. А ще ви з допомогою дитини розширите свій кругозір . Тому що часто ми купуємо один і той же, а діти принесуть вам такий фрукт або овоч, який ви не пробували чи не знаєте, як приготувати.

Не відмовляйтеся відразу від такого «незнайомця» - спробуйте у будинку пошукати разом рецепти або дізнатися більше про цей фрукт / овоч. І так, діти із задоволенням пробують (не завжди з'їдають) то, що вибрали самі, навіть якщо це лайм .

До речі, останні 2 пункту - це і розвиваючі заняття і час, якісне проведене з дітьми. Повірте, це розвиває не гірше покупних ігор або розвиваючих занять, на які потрібно вести дитину на інший кінець міста. Нехай здорове харчування буде для вас цікавим і приємним спільним проведенням часу, а не головним болем і стресом!

Хитрість 1

Купили фрукти? Принесли додому? Не здумайте прибирати їх в холодильник! Виймаємо фрукти з пакетів і сумок та одразу ж миємо. Я раджу замочити в раковині на 20-30 хвилин. Можна додати у воду 1-2 столові ложки соди, щоб краще очистити і зменшити концентрацію нітратів. Потім зливаємо воду, обмиваємо і викладаємо обсушитись. І ось наші фрукти готові до вживання.Викладаємо їх у кошик або миску і ставимо НА СТІЛ !!

Я вас хочу запевнити, що в холодильнику фрукти швидше псуються, тому що про них забувають, а крім того, деякі з них втрачають свої вітаміни і смакові якості.

Хитрість 2

Якщо ви бачите, що якийсь фрукт на столі скоро зіпсується, то приготуйте з нього смузі або десерт, а банани можна заморозити і зробити з них потім морозиво.

Хитрість 3

Якщо ви помітили серйозний опір з сторони дитини, якщо у нього яскраво виражена «залежність» від солодкого, то рекомендую не робити різких змін, а поступово зменшувати частку солодкого, замінюючи більш корисними фруктами і домашніми десертами