Історія закладу

Жашківська восьмирічна школа №5 заснована в 1957 році (22 липня) в будинку, що складався з двох класних кімнат та третьої невеличкої кімнати-учительської, була вона тоді початковою школою.
     Завідуючий початковою школою був Назарчук Іван Миколайович, а учителями працювали Холоденко Ольга Іванівна 1916р.народження, Поліщук Євдокія Максимівна 1922 р.народження, Кравець Олександра Мифодіївна 1916 р.народження.

1 вересня 1957 року почалося навчання. Навчання проходило в дві зміни, 1-2 класи – зранку, 3-4 класи після обіду.

1 клас навчала Кравець О.М.;

2 клас навчала Холоденко О.І.;

3 клас навчала Поліщук Є.М.;

4 клас  навчав Назарчук І.М..

Обов’язки піонервожатої виконувала Холоденко О.І., а бібліотекаря – Поліщук Є.М..

Перші першокласники школи: Батуринська Катерина, Німенко Леонід, Стефанський Микола, Яцула Микола, Литвин Лідія, Школьний Андрій.

Перші випускники школи (1962 рік): Сліпачук Раїса, Лановенко Тетяна, Дубина Валерій, Черні Валерій.

В 1960 році початкову школу реорганізували в Жашківську 8-річну школу №5, у 5-8 класи було набрано учнів з школи №3 та №1, які проживали в даному мікрорайоні.

За літо було добудовано 5 класних кімнат.

Директором школи призначено Ніколенко П.П.. В 1960році навчалось в 1-8 класах 210 учнів, кількість учнів збільшувалась, а тому прийшлось добудовувати 9 класних кімнат, де навчалось 16 класів-комплектів, кількість учнів збільшилось до 440-460 дітей.
      Щорічно з школи випускалось 50-70 учнів, які продовжували навчання в середній школі, технікумах, ПТУ.

У 2000 році школа стає Жашківської загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів Жашківської районної ради.

З лютого 2018 року - заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Жашківської міської ради Черкаської області.

З липня 2022 року - Жашківський ліцей №5 Жашківської міської ради Черкаської області.

З липня 2023 року - Жашківський опорний ліцей №5 Жашківської міської ради Черкаської області.