Організація харчування

Наша їдальня

Організація гарячого харчування в закладі

Для кожної людини, незалежно від її віку, їжа життєва необхідність. Ми їмо, щоб втамувати голод та набиратися фізичних сил, поповнити енерговитрати. Тому невід’ємною складовою у збереженні і зміцненні здоров’я учнів є правильне харчування, яке містить достатню кількість білків, жирів, вуглеводів та калорій.

Гаряче харчування в закладі організовано на виконання  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Санітарного регламенту, затвердженого наказом МОН України №2205 від 25.09.2020р., Постанови Кабінету Міністрів України №305 від 24.03.2021р. «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти».

Відповідно до Програми «Організація харчування в закладах освіти Жашківської міської ради на 2024-2027 роки», затвердженої рішенням  Жашківської міської ради від 21.12.2023 №25-564/VIII, безкоштовним харчуванням забезпечуються:

-учнів  із числа дітей-сиріт,

дітей, позбавлених батьківського піклування;

дітей з інвалідністю;

-дітей, в складі сімей яких є діти з інвалідністю, інваліди І групи;

-дітей, які втратили одного з батьків(напівсироти);

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах;

- учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

-дітей  учасників бойових дій, дітей, батьки яких  мобілізовані до Збройних Сил  України, демобілізовані із них, батьки яких  загинули під час несення  військової  служби в зоні бойових дій;

- дітей, які не належать  до вказаних вище категорій, але вкрай потребують  безоплатного  харчування за рішенням  виконавчого комітету  Жашківської  міської ради;

- дітей тимчасово переселених осіб з території проведення бойових дій та Автономної Республіки Крим;

- дітей, які мають довідки внутрішньо-переміщених осіб (ВПО).

Вартість дітодня харчування в ЗЗСО  у 2024 році становить 50,00 грн. в тому числі:

-         батьківська плата – 37,50 грн. (75%);

-         кошти місцевого бюджету – 12,50 грн. (25%).

Цільові програми

В закладі харчується в середньому 80 учнів, з них 52 учнів пільгових категорій:

Діти учасників АТО – 10

Діти, батьки яких є учасниками воєнних дій в Україні,

та  мобілізовані до ЗСУ – 10

Діти-сироти, під опікою – 9

Діти з інвалідністю  - 3

Діти-напівсироти – 8

Діти, які мають довідки  ВПО2

Діти з сім'ї, де проживає дитина-інвалід – 4

Діти з малозабезпечених сімей – 2

Діти, які навчаються в інклюзивних класах - 4

Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх навчальних закладів.

Харчування учнів організовано за Примірним чотиритижневим сезонним меню, затвердженим наказом МОЗ України 08.02.2023 №243.