Вишиванка - наш генетичний код

Дата: 18.05.2023 11:03

Розквітла вишиванка кольорами,

Орнаментами душу зігріва.

У цій сорочці все – і погляд мами,

І батькові наставницькі слова...

День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти народні традиції. Свято стало самобутнім, самодостатнім і  незалежним. У цей день кожен українець одягає вишиванку на роботу, в університет, школу чи садочок у знак єдності українського народу.       Саме тому учні 10 класу разом з класним керівником В. В. Задорожньою та практичним психологом закладу С. С. Сміщенко підготували та провели виховний захід на тему: "Вишиванка - наш генетичний код". Під час заняття діти обговорили та нагадали про історичну значимість вишиванки, звичаї та традиції, історію виникнення свята. Одним із цікавих та актуальних завдань стало виготовлення карти України-вишиваної. Виконання фізкультхвилинки допомогло школярам переключити увагу на подальшу роботу.  Арт-терапевтичне завдання  "Малюнок своєї літери" учні виконали із задоволенням, адже такі вправи дають поштовх до розвитку творчості та відновлення власного ресурсу.

Саме такі виховні заходи допомагають  учням поглибити свої знання про різні аспекти українського народу, ознайомити їх із  відомостями про регіональні особливості оздоблення вишиванок в Українських національних традиціях. Виховувати почуття гордості, захоплення мистецтвом свого народу, збереження українських цінностей та їх популяризацію.  Сприяти розвитку творчої активності, естетичного смаку, самостійності, відповідального ставлення до себе та інших, розуміння та виховання достойного громадянина нашої держави.