Насильству немає виправдання
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
З метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів у нашому закладі з 25.11.2021 по 10.12.2021 року було проведено Акцію «16 днів проти насильства». Учні 10 класу разом з класним керівником Папаяніною С.В. також долучилися до акції.
Під час години спілкування «Насильству немає виправдання», зрозуміли що дуже важливо знати правові основи запобігання різним проявам насильства, знати, що кожна людина є захищеною у нашій державі; визначали вид насильства; проходили тест «Насильство», для виявлення дітей, які страждають від насильства; переглядали відеоролик про попередження насильства в сім’; аналізували різні ситуації; дізналися куди звернутися людині, яка зазнала насильства в сім’ї?
Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:
- управлінь та відділів у справах сім’ї, молоді та спорту обласних та районних державних адміністрацій;
- відповідних підрозділів органів внутрішніх справ – дільничних інспекторів міліції, а якщо це стосується дитини, то до кримінальної міліції у справах дітей;
- центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
- центрів соціально-психологічної допомоги;
- центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї;
- неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім’ї.
Даний захід став приводом для аналізу власних дій та вчинків. Сприяв вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.