2 лютого - свято Стрітення

Дата: 02.02.2024 13:38

Коли зима стрічається з весною,

Твердих крижин розгойдується спів,

Пухнастий сніг крихкою пеленою,

Мов водоспад, сповзає із дахів!

Як нестримно летить час, ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами, а вже розпочинається відлік останнього місяця зими – лютого. Мудро відмічено у народному прислів’ї: «Лютневий сніг весною пахне». Тому недарма 2 лютого українці святкують Стрітення. У народі цей день пов'язують із зустріччю зими й весни.

Тому учні 6 класу разом з класним керівником Братченко У.В. пригадала, які звичаї та традиції, пов'язані з цим святом, існують в українців;відновили прислів'я, у яких розповідається про прихід весни; підготували традиційні страви, які готують в Україні, саме цього дня.

Діти на уроці дізналися, що  Стрітення – це також одне з найбільших християнських свят і означає «зустріч». У Біблії, за розповідями святого Луки, подія ця сталася в Єрусалимському храмі. Це свято відзначається в сороковий день від Різдва Христового в пам’ять про зустріч праведника Симона і немовляти Ісуса, якого він взяв на руки, коли до нього прийшли Йосип та Марія.