Граючись - розвиваємось!

Дата: 21.12.2023 14:28

У вихованні дітей головне, щоб вони цього не помічали.

Практичним психологом закладу Сміщенко С. С. було проведено розвиткове заняття "Граючись - розвиваємось!". Під час заняття учні розпочали роботу з виготовлення "Рибки" в техніці орігамі. Саме ця техніка розвиває моторику рук та координацію рухів, уваги до деталей і концентрацію, логічне мислення та просторову уяву, складання загалом з паперу вимагає терпіння та систематичної праці, сприяючи розвитку самодисципліни. Однією з цікавих частин заняття стало завдання "Ми єдина команда", де учні тримають між собою олівці, стараючись не впустити, але при тому рухатися. Вправа "Ритм" на відчуття ритму та чіткого виконання інструкції, допомогла школярам відволіктися та переключити увагу. Після цього діти виконали вправу на самопізнання "Я люблю себе за те...", таким чином обдумавши для себе чим вони цінні та важливі. Арт-терапевтична тематична  розфарбовка допомогла учням зрозуміти власні емоції, через творчий процес, сприяла розвитку моторики,  уваги до деталей та концентрацію на процесі, допомагаючи підвищити самоповагу, пропрацьовуючи  навички співпраці та комунікації з іншими. На закінчення заняття діти отримали закладенки-антистрес. Загалом, арт-терапія є потужним інструментом для розвитку різних аспектів психічного, емоційного та соціального благополуччя у дітей.

Саме такі заняття допомагають учням всебічно розвиватися, комунікувати, співпереживати, планувати, відтворювати, співпрацювати у групі, розкривати свої творчі здібності та потенціали.