День української мови та писемності

Дата: 09.11.2021 14:39

9 листопада – День української мови та писемності… Це свято нині крокує державою по-особливому. Тому кожен громадянин України сьогодні, як ніколи відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови. Бо мова – це той інструмент, який об’єднує націю у єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, у своїх звичаях, традиціях, у піснях і у своїй культурі.

До відзначення Дня української писемності та мови долучилися і учні 3 класу з класоводом Андріяш І. В.  Темою години спілкування стали слова видатного українського поета Івана Франка «Мова – коштовний скарб народу». Метою заходу було розширити знання учнів про українську мову; показати її красу та багатство за допомогою поетичного слова, українського фольклору. Надати учням поняття про те, що рідна мова для кожної людини — це те життєдайне джерело, з якого вона черпає свою енергію, життєву силу, що передається віками, з покоління в покоління цілим народом, рідним краєм; учити правильно розмовляти рідною мовою; збагачувати словниковий запас; розвивати і збагачувати мовлення учнів; виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання зберегти її чистоту і красу.