A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський опорний ліцей №5
Жашківської міської ради Черкаської області Уманського району

День української писемності

Дата: 09.11.2020 15:47
Кількість переглядів: 129

 Фото без опису     День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже 23 роки поспіль.

    У цей день традиційно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцик, проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували 2000 року.

Наш заклад теж долучився до свята та провели ряд виховних заходів, уроків, вікторин тощо,  котрі нагадали нашій молоді про важливість рідної мови.

    Таким чином починаючи з молодшої ланки класоводом першого класу Павлюк І.Ф. було проведено ознайомлення з цим святом. Учні 2-го класу разом з  Андріяш І.В.  провели вікторину «Скарбниця народних прислів’їв та декламували вірші про мову. Щука І.О. разом з 3-м класом писали диктант до Дня української писемності.

         «Поговоримо про рідну мову» - під такою назвою провели конкурсну програму учні 4 –го класу з учителем Донець Л.І. Здійснивши подорож казковими  стежками рідної мови. Учні декламували підібрані вірші про мову, відгадували загадки, відповідали на запитання у вікторині та співали пісні про мову. Адже наша рідна мова варта  того, щоб вивчати її якнайкраще.

       Учні 6-го та 8-го класів писали радіодиктант   разом з вчителями  української мови Тютюнник Г.В. та Ніколаєва Н.Ф.  Кланя Г.М. провела усний журнал до дня писемності з своїми вихованцями 11 класу.

    Адже рідною мовою потрібно розмовляти правильно і красиво. Треба завжди пам’ятати, що рідна мова – то неоціненне духовне народне багатство, яке передається від покоління до покоління і несе в собі народну мудрість, славу, культуру і традиції.

    Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; розвивати мовленнєві здібності; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. Щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідної мови.

 

 

 

 

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора