Медіаграмотність серед школярів. Фото та відео фейк
Сьогодні, в епоху пост-правди та неймовірної кількості інформації, яку ми вживаємо щодня, фейки стали невід’ємною частиною кожної стрічки новин. Автори контенту все більш успішно та витончено обманюють людей. А соціальні медіа швидко поширюють дезінформацію.
Тому в рамках Тижня медіа та інформаційної грамотності, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Жашківський заклад загальної освіти І-ІІІ ступенів № 5 долучився до Національного уроку з медіаграмотності.
Класний керівник Стефанська А.Ю. провела урок на тему «Медіаграмотність серед школярів. Фото та відеофейк». Заняття було спрямоване на розвиток уміння ідентифікувати фейк та протистояти їхнім негативним впливам. Впродовж уроку учні переглядати тематичне відео, активно його обговорювали. Самостійно складали пам’ятку « На що необхідно звернути увагу перед тим як завантажувати фото чи відео у мережу Інтернет».
Адже медіаграмотність є свідомим споживанням та поширенням інформації – необхідною частиною сьогодення для кожного з нас. Розповсюдження фейків є вкрай небезпечним. За допомогою фейкових новин можна не лише маніпулювати думкою людей, але й розв’язати війну! Саме тому уроки такого спрямування є важливою частиною для учнів, щоб вони навчилися себе убезпечити у майбутньому.