ВСЕУКРАЇНСЬКА ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ: ЧЕРЕЗ ВІКИ У ХХІ СТОЛІТТЯ»

Дата: 13.04.2023 18:01

5 квітня 2023 року в режимі онлайн відбулася  VІIІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Організаторами заходу був Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді та Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

Головним завданням конференції є здобуття її учасниками знань про історичні події та факти, політичних, військових та культурних діячів державотворчих процесів та місць, де творилася історія сучасної України, де міцнів дух нашого народу.

Під час пленарного засідання з вітальними словами учасників конференції зустрічали Андрій Лісота – директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Олександр Шамрай – заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, Валерій Данилевський – начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної адміністрації.

Далі продовжилася конференція  роботою в секціях учнів та вихованців з усіх куточків України.

Вже традиційно учні нашого ліцею беруть участь у конференції і представляють свої дослідження, цей рік не став виключенням й до роботи в секції «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності» долучилися  Андронов Владислав, учень 10 класу й представив своє дослідження  про відомого військового діяча періоду Української революції 1917-1921 років - «Лідер-державник (до 140-ї річниці від дня народження Петра Болбочана), Лановенко Діана, учениця 10 класу, також продовжила тему національно-визвольних змагань ХХ століття і розповіла про  офіцерку армії Української Народної Республіки - «Від княгині до поручниці Армії УНР (до 129-ї річниці з дня народження Христини Сушко), науковий керівник – Сліпенко Ганна Василівна, учитель історії Жашківського ліцею №5.

Щиро дякуємо учасникам! Бажаємо подальших нових цікавих досліджень! Тримаймо стрій разом!

Збірник тез представлених робіт можна завантажити за посиланням: