Безпечний Інтернет
День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.
День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.
8 лютого, в рамках Дня безпечного Інтернету, учителем інформатики Папаяніною С. В. було проведено уроки з учнями 5, 7, 8, 9 класів на тему "Безпечний Інтернет". Метою яких було розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, мотивувати поширювати цю інформацію у своєму середовищі, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навички, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між однолітками, дорослими та молодшими друзями.
Під час уроків учні використовували свої гаджети з користю та закріпили знання набуті на уроках інформатики.
Учні 8 класу взяли участь у веб-квесті! Працюючи над завданнями даного квесту, вчитель ставила собі за мету ще раз нагадати учням правила безпечної роботи в Інтернеті, адже сучасна молодь значну частину свого часу проводить у віртуальному світі, який є надзвичайно цікавим та разом з тим таїть у собі цілий ряд загроз.
Під час занять учні 5 та 7 класів розширили та поглибили знання про Інтернет, дізналися про небезпеки шляхи їх подолання. Дуже активним та цікавим завданням стало "Інтернет - дерево", де діти мали можливість пофантазувати та придумати собі нікнейм, розглянути підписи та побажання біля них, а також порівнювали з підписами у соціальних мережах.
Під час конкурсу–вікторини «Морський бій», учні відповідали на запитання що стосується Інтернету.
У вправі «Ситуації» розбирали декілька життєвих ситуацій, що можуть трапитись з нами в інтернеті, та з’ясовували що ж треба робити в таких ситуаціях.
9 клас при перегляді та обговоренні відео, зробили висновки, що наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже зараз став невід’ємною його частиною. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Та давайте зупинимось на мить і замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики – замість живих посмішок.
Інтернет - це лише інструмент, яким ми користуємось, давайте вчитись користуватись ним із розумом і пам’ятаймо, що кращий Інтернет починається з нами.
Вчителі нашого закладу долучилися до “Всеукраїнський онлайн-флешмоб освітян до Дня безпечного інтернету”. Під час флешмобу був зареєструваний рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education. Був проведений відкритий захід із трансляцією через прямий ефір YouTube для закладів освіти України.
Під час заходу будли презентовані:
- можливості цифрових інструментів Google Workspace for Education,
- переваги використання Google Класів для організації освітнього процесу;
- "Посібник із безпеки дітей в Інтернеті".
Учасники:
- виконували вправи у віртуальних кімнатах разом з освітянами України,
- отримали рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в інтернеті,
- дізналися як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки,
- отримали у подарунок підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.
Захід відбувся в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.